אודות מרב מיכאלי

נולדה בשנת 1966 בפתח תקווה, שם גדלה והתחנכה. הייתה פעילה בתנועת הצופים והתנדבה מטעמה לשנת שירות בירוחם.

לפני בחירתה לכנסת הייתה עיתונאית, מנחת טלוויזיה ושדרנית רדיו.

את דרכה המקצועית החלה בגלי צה"ל, שם הגישה במשך עשר שנים תכניות אקטואליה ותכניות בידור. בהמשך הקימה את תחנת הבת גלגל"צ והיתה שותפה להקמת "רדיו תל אביב", בשתיהן הגישה וערכה מגוון תכניות. בטלוויזיה החלה את דרכה בהגשת "מבט ספורט" (ערוץ 1) ו"רואים 6/6" (הטלוויזיה החינוכית). ב-93', עם הקמת ערוץ 2, הייתה שותפה לתחילת שידורי "קשת", שם ערכה והגישה את "שישי חי". בהמשך הגישה, בערוצים שונים, מגוון תכניות ראיונות, אקטואליה ובידור.
הייתה מרצה לטלוויזיה ומגדר בביה"ס לתקשורת של המכללה למנהל ובביה"ס "כותרת", ובוחנת במסלול הרדיו במכללת ספיר, וכותבת טורים בעיתון "הארץ".

בשנת 97' הקימה את קבוצת "עזרת נשים", במסגרתה היא משמשת יו"ר בפועל של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל. מאז, היא מעורבת במגוון פעילויות וארגונים חברתיים ופמיניסטיים.

בשנת 2013 הודיעה על התמודדות בבחירות לכנסת. בפריימריז הוצבה במקום החמישי ברשימת המפלגה, ולאחר פרישתו של עמיר פרץ קודמה למקום הרביעי. לקראת הבחירות לכנסת העשרים נבחרה למקום החמישי, ולאחר האיחוד עם רשימת "התנועה" הוצבה במקום התשיעי. מכהנת כיו"ר סיעת המחנה הציוני בכנסת העשרים.

מיכאלי נחשבת למחוקקת פעילה במיוחד. בשנות פעילותה בכנסת יזמה יותר ממאה הצעות חוק, המתמקדות בזכויות חברתיות, זכויות נשים, זכויות עובדים והפרדת דת ומדינה. מיכאלי ייסדה ועמדה בראש שדולת העצמאיים והעצמאיות (יחד עם ח"כ משה גפני וח"כ גילה גמליאל). היא מדורגת באופן קבוע במקום גבוה ברשימת המחוקקים הפעילים ביותר בכנסת, וכן במדדי הנוכחות במשכן ובהצבעות.

מתגוררת בתל אביב. בזוגיות עם הסאטיריקן ליאור שליין.