לחצ/י כאן

 

חברות וחברים יקרות ויקרים,

נחרדתם מהאמירות של הרב אבינר שקרא לבחורים לא להתגייס אלא אם כן הם משרתים בגדודים נפרדים מבנות? ומהאמירה של הרב אליהו שצריך לפטר את הרמטכ"ל כי הוא מינה מפקדת טייסת? או שגם אתןם חשבתןם שאלו דברי בלע קיצוניים ולא צריך להתייחס אליהם יותר מדי ברצינות? אז אני נחרדת מהעובדה שהדברים האלה הופכים לאט, לאט למציאות – ההפרדה וההדתה שאנחנו חוות באוניברסיטאות, בבתי ספר, בתחבורה הציבורית, בצבא, במרכולים ועוד, ומהעובדה שנתניהו ואיילת שקד ושאר משתפי הפעולה מאפשרים ומממנים אותם. על זה אני מדברת בווידאו השבועי שלי, אתןם מוזמנות ומוזמנים לצפות.

על זה גם דיברתי ברדיו ת"א עם גידי גוב שמספר איך דתיים משתלטים על השכונה שבה הוא גר. אין לו בעיה שהם עברו לגור בה – אדרבא – אלא בגלל שהם תאים של הבית היהודי שבאים להתנחל בכוח. אנחנו במאבק בכל הכוח לא על זכויות של איזה מגזר חילוני, אלא על החילוניות שהיא הממלכתיות של מדינת ישראל, היא הדמוקרטיה. כי אין דמוקרטיה דתית. זה מה שאמרתי בכנס הפתיחה של השדולה החילונית בראשות חברי ח"כ עומר בר לב וחברתי קסניה סבטלובה. צפו ושתפו!

תקשיבו, לא חשוב אם אתןם בעד או נגד חזקת הגיל הרך (אם אתןם בכלל מצליחות לעקוב אחרי המאבק הנורא הזה), אין לי ספק שאתןם לא בעד שהמשמורת תקבע לפי לאיזה הורה יש יותר כסף. זה הנוסח לחוק שהביא ח"כ יואב קיש, שבשביל הפריימריז שלו בליכוד מנסה להביא לקבוצה קטנה וקולנית מאד של גברים של ביטול החזקה על חשבון טובת הילדות והילדים. אמרתי לו בוועדה – הנוסח שהוא הביא חשף את הנקמנות ושנאת הנשים שהוא מונע מהן. אמרתי את זה גם להארץ.

אני ואנחנו נאבקות נגד הדבר הזה בוועדה בכל הכוח, אבל הקואליציה הזאת נוהגת לסגור דברים בתוך הקואליציה, כאילו אין אופוזיציה. ומי שנלחמת בתוך הקואליציה בחירוף נפש כל הדבר הנכון היא חברתי שולי מועלם, שבמהלך האחרון שלו קיש גם שיקר לה ורימה אותה. דיברתי על זה עם אפי טריגר ביומן הבוקר בגל"צ, מוזמנות ומוזמנים להאזין.

ודאי הייתןם שותפות ושותפים השבוע לתחושת ההישג וההקלה כשצה"ל תקף עוד מנהרה התקפית של חמאס בעזה. ההתקדמות שצה"ל ומערכת הבטחון עשו ביכולות לגלות ולחסל מנהרות של חמאס מרשימה לכל הדעות. אבל המצב הפיסי, הכלכלי וההומניטארי בעזה הולך ומחמיר לנו מתחת לאף ואם לא נעשה משהו כיד להקל עליו הוא עלול להתפוצץ ישר עלינו. אפילו לא המלחמה, אלא בביוב שיזהם לנו את כל החופים ומתקני ההתפלה שליד החוף, למשל. זה אחד המחדלים החמורים של נתניהו, שעובר לנו מתחת לרדאר. ביום ראשון בבוקר הייתי בביקור משותף של וועדות המשנה למודיעין ולביטחון שוטף ומוכנות צה"ל בסיור באוגדת עזה ומפגש עם מפקד האוגדה ואלוף פירוד דרום ואני מפצירה בכןם לשים לב לנושא.

אתןם מוזמנות ומוזמנים לבדוק את סדר היום שלי כל בוקר בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם או בסטטוס בווטסאפ – אני מקפידה לדווח לכןם מה אני עושה בשבילכןם ובשבילנו בכל יום. צפו ובואו לתמוך בי בתוך המפלגה 

אחת הסיבות למחדל הזה הוא עוד מחדל של נתניהו, והוא רמיסת משרד החוץ ומערך החוץ שלנו. כבר שנים שהוא מייבש להם תקציבים ומונע מהם לעשות את העבודה המדינית שהם יודעים לעשות שהיא קריטית לביטחון שלנו כאן. באתי לחזק את ידיהןם בכינוס השדולה של חברי נחמן שי למען שירות החוץ שלנו והגשתי לשר החוץ שאילתה חריפה על סגירת של עוד נציגויות שמתוכננת עכשיו. אעדכן אתכןם, כמובן.

גם אם אתןם לא לומדות משפטים כרגע (מה הסיכוי?), בטח יש לכןם חברות וחברים, ילדות וילדים או קרובי משפחה אחרים שלומדים משפטים וניגשו עכשיו לבחינות הלשכה ולא משנה כמה הןם מבריקות או מבריקים, יש סיכוי גדול שהןם נכשלו בה, כי אחוז הנכשלים היה 66%. הכי גבוה אי פעם. עשרות נבחנות ונבחנים פנו אלי עם שלל תקלות ובעיות שהיו בבחינה ואתן באתי לישיבה המיוחדת שוועדת החוקה קיימה בעניין, לדרוש שיהיה פתרון לתקלה הגדולה הזאת.

 

זאת היתה ישיבה סוערת מאד, וגם זה קרה בה:

 

אם אתןם לא גרות וגרים בצפון, אתןם לחייבות לעצמכןם לראות אותו בימים אלה. ביום חמישי הגענו, כמעט כל סיעת המחנה הציוני, ל"יום בישוב" בעפולה והסביבה. הגענו לפגוש את האנשים המצוינים שגרים בה, לשמוע מהם על מה שטוב וגם מה שמצריך טיפול.

גם בלי כל הסיעה הייתי השבוע במפגשים בחיפה, בירושלים

ומפגש ייחודי ומרגש עם יוצאות ויוצאים בשאלה. גם אותןם הממשלה הזאת מזניחה וגם להןם הבטחתי שנאבק עבורם.

רוצות ורוצים גם? כתבו לי ונקבע. michaelim@knesset.gov.il 

ולפני סיום, רגע אחד באינסטה, הכירו את מומו הכלב המתוק שעושה כל בוקר סריקות בכנסת כדי שנהיה בטוחות ובטוחים. תנוח דעתכןם, כלביית הכנסת מטפלת בו יותר מכראוי. ומצטערת, כבר יש לו רשימת המתנה ארוכה לאימוץ בסוף הקריירה כאן….

שבת שלום,

שלכן ושלכם,

מרב.