חברות וחברים יקרות ויקרים,

אני שמחה ומתרגשת לספר לכן ולכם שהחל מהשבוע אני יו"ר סיעת המחנה הציוני בכנסת. תודה רבה רבה על כל הברכות והמלים החמות, הן מאד מחזקות. לכבוד הוא לי להיות יו"ר הסיעה, סיעה שמורכבת מחברות וחברים שמחויבים בכל מאודם לפעול למען הציבור, האזרחיות והאזרחים בישראל, ולמען המדינה. למען אלה שהביאו אותנו לכנסת ולא פחות למען אלה שלא בחרו בנו הפעם.

/Pulseem/ClientImages/3320///IMG-20150611-WA0001.jpg

אנחנו אופוזיציה שנלחמת על הדמוקרטיה הישראלית מול ממשלה שמאיימת עליה. במקביל, סיעת המחנה הציוני תהיה הפנים של המחנה הציוני, שהיא גורם מרכזי בחברה הישראלית, שתגיע ותתחבר לכל אלה שלא ראו בנו אלטרנטיבה הפעם. כיושבת ראש הסיעה שלחתי בשם הסיעה מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיעצור את הליך החקיקה האנטי-דמוקרטי שהממשלה מביאה בו את התקציב. כלכליסט כתבו על זה כאן. למכתב המלא לחצו כאן.קראתי גם לכחלון במכתב גלוי למשוך חזרה את החוק כי בכל הכבוד לכוונותיו הטובות, אין מדיניות חברתית כשאין דמוקרטיה. לקריאה לחצו כאן.

בשבוע הבא אמורה לעבור בוועדת שרות ושרים לחקיקה הצעת החוק שלי להפטר בהוצאה לפועל, שחתומים עליה 32 חברי וחברות כנסת שתוצמד להצעה הממשלתית.הצעת החוק להפטר בהוצאה לפועל על חובות אבודים היא המשך לחוק שהעברנו בכנסת ה-19, בהתגייסות מרשימה של 77 חברי וחברות כנסת, לביטול מאסר חייבים שהתקבל במאי 2014. היא צעד חשוב בדרך למימוש הזכות לצאת ממעגל העוני, ולשבור את המעגל האכזרי של חובות ומצוקה כלכלית.  כלכליסט ודה מרקר כתבו על זה. לקריאה לחצו כאן.

במסגרת הפעילות המדינית-בטחונית שלי השתתפתי השבוע בשני כנסים: כנס איזורי בירדן וכנס הרצליה. בכנס הרצליה. דיברתי על נשים ובטחון לאומי וכמובן, על ההיעדר המגונה של נשים מהשיח על בטחון לאומי. חלק מהדברים אמרתי בהמשך בראיון לתכנית "רצועת בטחון" בגל"צ. להאזנה לחצו כאןבכנס בירדן השתתפו נציגות ונציגים מישראל (אתי היו גם ח"כ ברלב ויוסי יונה וסגן השר איוב קרא), מירדן, מהרשות הפלסטינית ומאירופה. הנושא היה שיקום הירדן הדרומי, פרוייקט שדווקא יש בו שיתוף פעולה והוא מוכיח כמה אפשרי שיתוף פעולה כזה ואיזה פוטנציאל אדיר יש בו. עוד על הכנס כאן. 

לסיום, משתפת אתכן ואתכם בכנס הראשון, המרגש והיפה, של השדולה הגאה שאני אחת היו"ריות שלה שקיימנו השבוע בכנסת. עם הסרטון המרגש הזה פתחנו את הכנס שהוקדש לטרנסג'נדרס.
אני מודה שממש הזלתי דמעות, לא רק מהסרט אלא גם מהסיפורים האישיים האמיצים והמרגשים של המשתתפות והמשתתפים בכנס. אנחנו, גם כשדולה וגם כסיעה, מחויבות לפעול בכל כוחנו למען זכויות הקהילה הגאה.
לצפייה בסרטון לחצו כאן.

שבת שלום,

שלכם ושלכן,

מרב