חברות וחברים יקרות ויקרים,

לפעמים המלים הסכם הסטורי הן לא קלישאה. השבוע נחתם הסכם הסטורי בין המערב לבין איראן שיביא לשינויים מדיניים משמעותיים מאד בעולם. מוקדם לדעת אם יתממשו התחזיות של אלה המאמינים בהסכם או של אלה שלא מאמינים בו אבל מה שבטוח הוא שאנחנו עומדות ועומדים מול מציאות חדשה. והאחריות שלנו היא להבין את זה ולמצוא דרכים להתמודד עם המציאות הזאת על הצד הטוב ביותר בשבילנו, בשביל האינטרסים שלנו. בזה צריך להשקיע עכשיו, את זה צריך לתכנן.

אם אתןם גרות וגרים בדרום ת"א או באור יהודה אתם ודאי סובלים נורא מרעש המטוסים הבלתי פוסק בלילה. כבר לפני שנה הגשתי לשר התחבורה שאילתא בנושא, השבוע סוף סוף נעניתי. תשובה לגמרי לא מספקת ולא ראויה מצדו. אני אמשיך לחפש דרכים לשנות את מסלולי הטיסה האלה אבל בינתיים ראו את השאילתא ואת תשובתו של כץ.

קצת יותר מאוחר ביום רביעי הצגתי במליאה את הצעת החוק שלי לקבורה שוויונית לחיילים מחבר המדינות לשעבר, שעלו כיהודים לפי חוק השבות, שהיום נקברים בנפרד! משרד הבטחון הבטיח כבר מזמן לדאוג לתקנה שתוודא שזה לא יקרה ולא קיים את הבטחתו. הממשלה בכל זאת הפילה את החוק הצודק הזה. הנה הדברים שאמרתי כשהצגתי אותו.

בסוף השבוע שעבר התראיינתי לתכנית הנבחרים עם דוד בן בסט. דיברנו ארוכות על פוליטיקה, צדק, תקשורת, פמינזם ומה שבינהם. לצפייה לחצו כאן.

בתחילת הכנסת הקודמת הפנתה מישהי את תשומת לבי לנזק העצום שגורמות מכונות משחקי המזל של מפעל הפיס. עשרות אלפי אנשים מאבדים שם את כספם ואת עולמם באופן קבוע.  כבר בכנסת הקודמת הגשתי הצעת חוק לביטול המכונות האלה והשבוע יצאתי לסיור עם אלי שנפגע מהמכונות ואברום שחוקר את הנושא כדי לראות מקרוב. מתן חודורוב מערוץ 10 ליווה אותנו.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///chen2.jpg

וכמובן, האירוע המעולה שפתח את השבוע שלי, של סיעת העבודה בכנסת שנועד לקידום מדיניות מגדרית. היה אושר לפגוש שם את המספר הגדול של החברות שהגיעו – החדר היה מפוצץ שלא היה מקום לשבת – וכל כך מחויבות לנושא.

/Pulseem/ClientImages/3320///ARAB.jpg

חוגגות בימים אלה את עיד אלפיטר, שמסיים חודש של צום רמדאן. כל עם ואנתום בח'יר, ינעד עליכום באלסחה ואלסלמה ואינשאללה סלאם עלינא עלא טול.

שלכם ושלכן,

שבת שלום,

מרב