חברות וחברים יקרות ויקרים,

השבוע אישרה ממשלת ישראל הסכם על "פטור מאשרה למחזיקים בדרכונים בינלאומיים" עם מדינת בלארוס. אני מעדיפה לכנות את ההסכם בשם הקרוב יותר לתוצאותיו "הסכם סחר בבני אדם". זה כמובן לא אומר שום דבר על הבלארוסיות עצמן, וודאי לא על כל המשפחות שהגיעו לכאן מבלארוס ואלה שנשארו שם. אבל דוחות של מחלקת המדינה האמריקאית ושל משרד המשפטים שלנו מראים בבירור שביטול הצורך בויזה לישראל לתושבי בלארוס, מדינת מוצא מרכזית לסחר בבני אדם, יוביל לעלייה בסחר בבני אדם בכלל ובסחר בנשים, נערות וילדות בפרט. פוסט שפרסמתי בפייסבוק עורר דיונים רבים בנושא. הנה הסיקור בג'רוזלם פוסט. בנוסף,התראיינתי אצל אברי גלעד בנושא.

העבודה על החוק למניעת התעמרות בעבודה נמשכת. השבוע פרסם בני פפרמן, הסוקר הראשי של משרד הכלכלה, מאמר שמסביר למה צריך את החוק ואני התארחתי בערוץ 2 אצל עידן גרינבאום לדבר על הנושא. עוד קודם התארחתי ב"עושות סדר- נשים בפוליטיקה" של הטלויזיה החברתית. השתתפתי בפאנל שכלל את פרופ' חנה הרצוג ואת ח"כ עאידה תומא בו שוחחנו על נשים בפוליטיקה הישראלית ועל הקשר שבין כוח פוליטי לקידום נשים וערכים פמניסטיים באמצעות פוליטיקה בארץ. מוזמנות ומוזמנים לצפות בדיון.

בימים אלה אנו משקיעות ומשקיעים זמן בהכנת הסיעה למאבק בתקציב ובחוק ההסדרים. ביקשתי מח"כ אראל מרגלית לרכז את העבודה על התקציב ויחד עם שאר הסיעה, צוות מומחים וכמובן צוות הסיעה בראשות זהבה אילני, אנחנו מתכוננות ומתכוננים ונדווח בהמשך. בימים הקרובים גם אשלח לכן ולכם מייל המפרט את שיבוץ הח"כיות והח"כים בוועדות ופרטי ההתקשרות העדכניים עם היועצות והיועצים.

השבוע נפרדנו מלייקי. לייקי הפרפקציוניסטית., רחבת הלב ואומרת האמת. לייקי המסורה לערכים שהאמינה בהם ולמפלגה שנאבקה על כך שתדבק בערכים האלה. לייקי הייתה מהממת. אני אסירת תודה ללייקי על האופן שבו קיבלה אותי כשהגעתי למפלגה. היא אחת הפנים היפות של מפלגת העבודה והיא תחסר מאד למפלגה, לסניף, לחברות ולחברים ולי. נוחי בשלום לייקי יקרה.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///LAYKI.jpg

השבוע ביקרתי בחיפה ושמחתי מאוד לפגוש את החברים הנפלאים שלנו באזור המפרץ. מלבד השמחה לראות את האנשים היקרים אליהם התגעגעתי, התרשמתי משלל הפרויקטים הקהילתיים שמובלים על ידי חברי המפלגה והפעילויות התוססות שמתגבשות שם. אני מתכוונת להמשיך לחרוש את הארץ ולראות כמה שיותר חברים. ומזל טוב לאדוארד מטר על חתונת הבן בלוקיישן המהמם של כנסיית גרגוריוס הקדוש על הים.

/Pulseem/ClientImages/3320///HATUNA.jpg

לסיום אני רוצה להזכיר לכם כי ביום ראשון הבא, 30.08 אקיים את אירוע סוף המושב המסורתי שלי בחוף עלמה בתל אביב. יהיה שמח, נעים ומגבש. אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים.

/Pulseem/ClientImages/3320///MATNA.png
שלכן ושלכם,
שבת שלום,
מרב