שלום חברות וחברים,

השבוע הסתיים בתגובה חריפה שלי לשרת המשפטים אילת שקד שנזפה במשנה ליועמ"ש בגלל חוות דעת שביקשתי ממנה כיו"ר סיעת המחנה הציוני. הנה הפוסט שכתבתי בנושא.

זה בעקבות הצעת חוק של בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי שנועדה להכחיד את היועמ"ש ולהנציח את המערכת המושחתת של החטיבה להתיישבות, שמעבירה מליונים להתנחלויות על חשבון ההתיישבות בדרום ובצפון, בתוך מדינת ישראל. את הדברים האלה אמרתי לו במליאה.

ברביעי היה לנו לילה לבן בכנסת, עם הצלחה חלקית שלנו לנצח את הקואליציה בדיל שלהם עם ליברמן בבחירות לוועדות למינוי שופטים ודיינים. לא הצלחנו, אמנם, לפרוץ את הדיל החזק שלהם לוועדה למינוי שופטים – אם כי חברתנו אילת נחמיאס הגיעה להישג מרשים –  אבל הצלחנו בהחלט להכניס את חברתנו רויטל סוויד לוועדה למינוי דיינים. היה מאבק לא קל אבל האופוזיציה הוכיחה שוב שהיא עובדת בתיאום ושיתוף פעולה, מאתגרת את הממשלה ועושה סדקים בקואליציה. וכמובן, כבוד לחברותנו רויטל סוויד על הבחירה!

ביום שלישי סיימנו בוועדת החוקה את ההכנה על החוק שלי והחוק הממשלתי להפטר בהוצאה לפועל! בשני הקרוב הוא יובא למליאה ויאושר בקריאה שניה ושלישית, ולראשונה תהיה בישראל דרך יציאה מההוצאה לפועל, הזדמנות לכ 40000 איש לדף חדש חיים חדשים. הנה הסיקור בכלכליסט.

עוד קודם היה לנו שוב מאבק בוועדת הכנסת כי הקואליציה שוב באה לשבור את הכלים, למרות התנגדותה החריפה של היועצת המשפטית של הוועדה. הגשנו רוויזיה על ההחלטה והמאבק ימשך השבוע. הנה הסיקור בדה מרקר ובכלכליסט.

השבוע התחיל עם נאום מעולה של הרצוג בועידה, שהבהיר בדיוק איפה אנחנו עומדות ועומדים ואיזו אלטרנטיבה אנחנו. הנה הדברים שאמרתי בהמשך לנאום בערוץ הראשון ומוקדם יותר לקראת הועידה בערוץ הכנסת.

בועידה כיכב גם חברנו איתן כבל שכיכב עוד יותר כשקיבל את אות הפרלמנטר המצטיין בכנסת, גאווה וכבוד לכולנו.

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%912.jpg

אירחתי בכנסת חבורה מדהימה של נשים מהצפון, חברות ארגון אגורה המתנדבות. תענוג לפגוש ציבור כל כך מסורה ותורמת.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%A8%D7%913.jpg

ולפני שבת, ודאו שאתן כותבות וכותבים ביומן את 30.8 בשבע בערב, אירוע סיום המושב המסורתי שלי על חוף הים בת"א. הזמנה תגיע בנפרד, כמובן. אל תחמיצו, נחכה לכן ולכם!

שלכן ושלכם,

שבת שלום,

מרב