חברות וחברים יקרות ויקרים,

נתניהו לא מפסיק להרכיב את הממשלה שכאילו כבר הייתה לו. עברנו עוד שבוע של פארסות נתניהו במסגרתן הושבע גלעד ארדן לשר לבטחון פנים ועניינים אסטרטגיים. הנה הברכה שבירכתי אותו במליאה. לצפייה לחצו כאן.

מכירות ומכירים את התופעה שהבוס מתעלל בך? משפיל, ממדר, לועג, לוקח קרדטים וסמכויות ועוד ועוד. מעכשיו יש לתופעה הזאת שם והיא עומדת להיות אסורה בחוק. מוזמנות ומוזמנים להאזין לראיון שלי אצל יעל דן כאן ולקרוא את הכתבה ב YNET כאן.

לפי מחקר של משרד הכלכלה, כל עובדת או עובד שני סובל מהתעמרות. גם בעולם מתחילים עכשיו להתמודד עם התופעה הזאת. ההצדקה שמביאים בעולם להתמודדות עם התופעה היא בגלל נזק כלכלי לעסק ולמשק. אבל מבחינתי הנחתי על שולחן הכנסת את הצעת החוק למניעת התעמרות בעבודה. הצעת החוק נוסחה בסיוע ד"ר אורית קמיר וארנה לין ושות', משרד עורכות דין ובתמיכת נעמת הצעירה. הצעה שבאה לתת שם לתופעה הזאת. 

הסיבה הראשונה במעלה היא העובדת והעובד. כבוד האדם שלהם. השאיפה לשוויון ולמיגור האלימות. שהעבודה תהיה מקום של העצמה ולא של ניצול, של רווחה ולא של מצוקה. 
ב 24.6.15 אקיים בכנסת כנס בנושא התעמרות בעבודה. מוזמנות ומוזמנים.
להרשמה לכנס לחצו כאן.

סיעת המחנה הציוני בהובלת יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג הגישה הצעת חוק לחסכון לכל ילדה וילד. הרעיון הוא שלכל ילדה וילד יהיה בגיל 21 סכום בסיסי שיוכלו להשתמש בו ללימודים, לפתיחת עסק או לרכישת דירה. החוק גם נובע מתוך אמונה ומחוייבות לכך שאנחנו חייבות וחייבים להשקיע בעתיד שלנו. בתכנית הבוקר של רשת הסברתי את הדברים.  לצפייה לחצו כאן.

בשבוע שעבר פתחנו את פעילות השדולה הגאה בכנסת ה -20 בשולחן עגול עם נציגותים של כל ארגוני הקהילה. באנו להקשיב ולהעמיק את ההכרות. אני תומכת הקהילה הגאה עוד מימי המצעד הראשון בתל אביב ושותפה למאבקים כבר למעלה מ- 20 שנה.

 

/Pulseem/ClientImages/3320///MM2.jpg

זה היה מפגש עבודה אבל הוא היה מרגש ממש: הדיבור הפתוח, השותפות בין הארגונים ובינינו. השדולה הגאה היא כלי וצינור של הארגונים לבית המחוקקות. בעקבות כתבת התחקיר של רן רזניק בישראל היום על להטופוביה קשה במערכת הבריאות בישראל, הגשנו כל יוריות השדולה הצעה לסדר על מנת לדבר במליאה מול שר הבריאות הנכנס ולבקש תשובות. ההצעה נדחתה, לא ויתרנו – הגשנו ערעור – ואתמול זה קרה.לצפייה לחצו כאן.

ב 10.6.15 נקיים את הכינוס הראשון של השדולה שיעסוק בנושא טרנסג'נדרס ומערכת החינוך. מוזמנות להרשם כאן.

 

שבת שלום.

שלכן ושלכם,

 

מרב