חברות וחברים יקרות ויקרים,

איזה שבוע מטורף! מקווה שלא סבלתןם מדי מהחורף המשוגע שהתנפל עלינו. האמת היא שישראל, עם כל היסטורית המלחמות שלה, לא באמת ערוכה לשעת חירום. לכן הגשתי כבר בכנסת הקודמת את הצעת החוק שלי שמייצרת מבנה קבוע ויציב שבו כל הגורמים, בשיתוף פעולה, מייצרים מוכנות לשעת חירום, כזאת שבה לא יקרה שמשפחות נשארות ארבעה ימים בלי חשמל! עשינו אז כנס עם ראשי רשויות שתמכו מאד בחוק, וכאן אתןם יכולותים לקרוא את ההצעה.  עכשיו נחזור ונקדם אותה.

אני – לצערי! – הפסדתי את הסופה הגדולה כי הייתי בארצות הברית, שם דיברתי בפורומים רבים של יהודיות ויהודים אמריקאיים רבים שמאד מאד מודאגות ומודאגים ממה שקורה כאן וקראתי להן ולהם לתמוך בנו ולא לאבד תקווה. הנה הדברים שאמרתי באירוע התורמות והתורמים הגדולים השנתי של הקרן החדשה.

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E.jpg

זוכרות וזוכרים שבחטיפה הנוראית של שלושת הנערים לפני שנה המוקדנים חשבו שמדובר במתיחה, בגלל שיש כל כך הרבה כאלה? הגשתי אז הצעת חוק להטיל קנס על מי שמטריד בכוונה את מוקדי החירום וההצלה ומפריע להם לעשות את עבודתם. השבוע היא עברה בוועדת החוקה ותגיע השבוע למליאה לאישור בקריאה ראשונה. דיברתי על זה עם מנחם טוקר ברדיו קול חי.

במסגרת המאבק המשותף שלנו לזכויות עובדות ועובדים עשיתי השבוע עוד צעדים לקדם את הצעת החוק שלי ושל משה גפני להשוואת הזכויות הסוציאליות של עצמאיות ועצמאים לאלה של שכירים. נפגשתי עם צוות מקצועי של האוצר שמרכז את הנושא והשתתפתי בכנס של לשכת יועצי ויועצי המס שהיא והעומד בראשה, ירון גינדי, הם שותפים ראשיים למאמצים האלה. הנה המאמר שלי מגלובס בנושא השבוע.

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E2.jpg

המאבק המשותף שלנו לשוויון נמשך כל הזמן. התבשרנו השבוע שרק שליש מחברות ועדת סל התרופות השנה יהיו נשים, אחרי שבשנה שעברה היינו חצי מהרכב הועדה. לא נסכים שבועדה שחורצת גורלות עבור חולים וחולות לא תהיינה מספיק חברות שידאגו לייצג את הצרכים הרפואיים הייחודיים שלנו. אני וחברות נוספות במשכן, בהובלת ח"כ עליזה לביא, פנינו השבוע לשרה לשוויון מגדרי גילה גמליאל, ולשר הבריאות ליצמן בדרישה לאזן את הרכב הועדה בהתאם לחובה לייצוג הולם, שמדינת ישראל כבר הכירה בה מזמן. לא חסרות נשים ראויות לכהן בועדה ולא נסכים לפחות מייצוג שוויוני. מבטיחה לעדכן אתכן ואתכם בהתפתחויות.

שוויון נדרש, כמובן, גם לחברותינו הערביות. ביום רביעי הבא נערוך, חברי זוהיר בהלול ואני, כנס בנושא תעסוקת נשים בחברה הערבית. שיעור התעסוקה של נשים ערביות נמוך באופן שאנחנו לא יכולות ויכולים להרשות לעצמנו. יציאת יותר נשים ערביות לעבודה תתרום גם למשק הישראלי וגם להן, לעצמאותן הכלכלית ולחיזוק המקום שלהן בחברה, הערבית והישראלית בכלל. ידברו דוברים ודוברות מעניינים, ואשמח ממש אם תגיעו לשמוע, ביום רביעי הקרוב (4.11.15) החל מעשר בבוקר בכנסת. ההרשמה בלינק  –http://goo.gl/forms/6qubg0OVM2

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%94%D7%96.jpg

אני מזמינה אתכן להתגאות בהישג של חברנו איילת נחמיאס ורבין, אייל בן ראובן, יואל חסון וחיליק בר ושלי: השבוע עברו הצעות חוק של כולנו ללימודי ערבית ועברית לכולן וכולם מכתה א'. רבות ורבים מסיעות רבות חתומות על ההצעות האלה ובראשם חנין זועבי ואורן חזן, לא ביחד כמובן…

/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%90%D7%99.png

ולפני סיום – במוצאי שבת אני מכנסת את סיעת המחנה הציוני בכיכר רבין לפני העצרת. בכל שנה זה חשוב, והשנה – בתזמון העגום שבו יום הזיכרון ליצחק רבין פוקד אותנו בעיצומו של עוד משבר בטחוני וחברתי-  זה חשוב עוד יותר שתבואו לכיכר, להגיד לראש הממשלה שאנחנו לא רוצות ורוצים לחיות על חרבנו לנצח.

שבת שלום,

שלכן ושלכם

מרב