חברות וחברים יקרות ויקרים,

אחרי החגים התחיל 🙂 אפילו גשם ראשון ירד השבוע, מביא אתו את הריח הנפלא הזה של אחרי הגשם, ריח של התחדשות ושל אדמה טובה ושל תקווה. תקווה לחורף טוב שיקרר קצת את הלהבות שהבעירו השבוע את המדינה.

אנחנו מתכוננות במרץ לפתיחת כנס החורף שיתחיל ביום שני הקרוב, אבל עוד לפני:

כל כך הרבה מכן ומכם חיזקו את ידי לגבי הצעת החוק שלי לביטול מכונות ההימורים של מפעל הפיס שהורסות משפחות וחיים של אנשים. אז ביום ראשון היא תעלה בועדת השרים לחקיקה ואני מאד מקווה שתקבל את תמיכת האוצר ושאר השרות והשרים. הנה הסיקור על ההצעה בערוץ 10 ובחדשות 2.

חברות רבות מכן היו אתנו השבוע בהפגנה מול מועדון אלנבי 40, ואני בטוחה שגם החברים אתנו. ראינו השבוע את החברה בכיעורה אבל גם את היופי שבסולידריות לפי עוצמת הסערה סביב הפרשה העגומה הזו. הקריאה שלי למשטרה ולפרקליטות קידמה את חקירת האירוע וסגירת המועדון לחודש, וגם אפשרה את ההפגנה בלוקיישן החשוב מול המועדון למרות חוסר הנוחות שזה יצר למשטרה. פוסט כואב שכתבתי בנושא עורר הרבה תגובות שהגיעו לשיא בהפגנה, שבה אמרתי שלכל אשה מגיע להרגיש בטחון בכל זמן ובכל מקום. הנה חלק מהדברים שאמרתי בהפגנה, ודיברתי על זה גם עם אורלי וגיא בערוץ 10 וגם ברדיו לב המדינה.

דה-מרקר הציגו השבוע "נתון מטלטל" שאני הצגתי כבר לפני חודש במליאה בתור הבעיה הכלכלית חברתית הגדולה היותר בישראל – השכר שלכן ושלכם פשוט נמוך מדי.  15 שנה שהשכר הריאלי במדינת ישראל לא עלה. חצי מהעבודות והעובדים מרוויחים לא יותר מ- 6,249 ₪ בחודש. ברור שככה אי אפשר לקנות דירה, אין פלא שככה אי אפשר לחסוך לפנסיה. הממשלה הייתה צריכה להציג תקציב שמתמקד בפעולות להעלאת השכר, וכשלה גם בזה. ביום שני מתחדשת עבודת הכנסת ואיתה המאבק שלי ושל כל סיעת  המחנה הציוני בתקציב שהביאה הממשלה שלא פותר אף בעיה של אזרחיות ואזרחי ישראל.

חברתנו מרים שגיא הזמינה אותי לפגוש את חברות העמותה שלה שעוסקת בפעילות קהילתית בקרית אונו. פגשתי כשבעים נשים מקסימות לשיחה פמיניזם ומנהיגות. היה כיף!

 

גיל הזהב

עוד הישג קטן לנו הנשים  ולחברה שלנו: חברתי שולי מועלם חוזרת לכנסת ויחד אתה נהיה 31 חברות כנסת, הכי הרבה שהיו עד היום. אבל אנחנו עדיין רק רבע מהמחוקקים, עוד 30 להשגת שוויון. בינתיים התברכנו בפרלמנטרית מצוינת ושותפה פמיניסטית. דיברנו יחד אצל אילנה דיין – גירל פאואר במיטבו.

שולי

בשבוע הבא כבר נדווח מהכנסת, עד אז אתן ואתם ממש מוזמנות ומוזמנים להתנדב – יש מלא מלא מלא עבודה מכל הסוגים והמינים, עבודה מרתקת ושליחות אמיתית, כתבו לנו לmichaelim@knesset.gov.il ובואו.

 

שלכן ושלכם,

שבת שלום,

מרב